Květen 2009

VIDEO

19. května 2009 v 13:24 | KÁJUŠE |  KAREL GOTT

Blondýnky

15. května 2009 v 20:47 | Kájuše |  Vtípky!!Pro kluky i dívky
Přijde blondýnka s třemi vlasy do kadeřnictví a posadí se do křesla.
"Tak co to bude, slečno?" zeptá se kadeřnice.
"Prosila bych uplést copánek."
Kadeřnice se jí snaží vyhovět, ale nechtěně jeden z vlasů vytrhne.
"Promiňte, ale nechtěně jsem vám vytrhla jeden vlas," oznámí blondýnce.
"Tak mi to natočte."
Kadeřnice se zase snaží vykonat přání své zákaznice, ale nechtěně jí vytrhne další vlas.
"Slečno, je mi to moc líto, ale vytrhla jsem vám i druhý vlas, teď už máte jenom jeden," přizná provinile.
Blondýnka si z toho nic nedělá a řekne: "No jo, tak mi to nechte rozpuštěné..."

No prostě Já!

14. května 2009 v 20:28 | Kájuše |  Něco o mně!!
.....Jestli jste na tomto blogu asi by jste měly vědět neco mně.
Jmenuju se Karolína Novotná ,je mi 13let a mam rada (je toho Hoodně):
-sport
-posezení s přáteli
-míčové hry
-hudbu
-zvířata (všechny)
-knihy
-křízovky
-rada fotím
-hraju na klavír
-gamesy
-internet
-KARLA GOTTA ....asi si říkáte že jsem praštená ale to je slabý slovo

.....mno jezdím na koni,hraju voliš a taky na ten klavír.
Poslouchám ,,Božského Káju",Kabáty,Black Eyed Peas,Lady GAGA no tot asi vse!!

Charakteristika Simpsnů

13. května 2009 v 16:21 | Kájuše |  Simpsnonovi
Homer Jay Simpson

Vážně je nutné ho představovat? Homer je 36ti letý jaderný technik, který se ze všeho nejvíce bojí pavoků. Miluje dobré jídlo - mezi nejoblíbenější patří americká kobliha (donut), slanina, jídlo z fast-foodů a k snídani má nejraději smažené vepřové kuře :). Jeho hloupost byla vysvětlena Simpsonovským (mužským) DNA a v jednom díle dokonce tím, že podle rentgenu zjistili, že má v hlavě zaraženou pastelku.

Marjorie Simpsonová

Marge je Homerova manželka s velmi výraznými a modře nabarvenými vlasy a je o dva roky mladší něž Homer. I když je nezaměstaná, velkou práci má doma, kde toho musí přetrpět mnoho. V minulosti však byla učitelkou, policejní strážnicí, makléřkou nebo dokonce byla chvíli i servírkou. Než se provdala, její příjmení bylo "Bouvierová".

Bartholomew Jo-Jo Simpson

Bart je pravý desetiletý rošťák - dokonce i sprejer s přezdívkou "El Barto", kterého nejvíce nenávidí Levák Bob. Mezi jeho zájmy patří jěždění na skateboardu, falešné telefonáty k Vočkovi a sledování televize. Vzorem je pro něj Šáša Krusty, kterému již nesčetněkrát pomohl. Co se kamarádu týče, často po svém boku má brýlatého Milhouse.

Líza Simpsonová

Líza je vysoce inteligentní dcerou Homera a Marge. Přísně dodržuje vegetariánství a bojuje za práva zvířat i za životní prostředí. Vyznává buddhismus a kvůli své víře již měla četné problémy. Je to vzorná žákyně, která by pro výborné známky udělala cokoli. A právě slovem cokoli se dají chápat i malé podvody, kterých je i Líza někdy schopná. Je suverénně nejchytřejší z rodiny a patří i k nejinteligentnějším lidem ve Springfieldu. Její láskou je saxofon. Hraje ve školním orchestru a díky tomuto koníčku se seznámila s jazzmanem Martym Krvavou Dásní, jehož smrt ji úplně odrovnala.Za svých osm let života se seznámila s mnohými chlapci. Chodila třeba s Ralphem Wiggumem nebo Nelsonem Muntzem. Zamilovala se i v epizodě Trilogie omylů nebo ve filmu do irského přistěhovalce jménem Colin. Její mužští příbuzní ji dokážou leckdy pěkně naštvat a dokonce už i utekla z domu. Když se rozesmutní, často ji uslyšíte říkat ,,Kdyby mne někdo hledal, budu ve svém pokoji".

Maggie Simpsonová

Posledním členem rodiny Simpsonových je právě roční Maggie. Zatím jen řekla "Táta" a "Bude dvojka?". Ráda poslouchá hudbu od Roofiho. Nesnáší Geralda - dítě s výrazným obočím. Proč? To v seriálu nebylo ještě vysvětleno.

Apu Nahasapímapetilon

Apu je čtyřicetiletý indický přistěhovalec (později získal americké občanství), který ve Springfieldu pracuje v obchodě jménem Kwik-E-Mart. S manželkou Manjulou, které byl v jedné epizodě nevěrný, má neuvěřitelných osm dětí (Sashi, Anoop, Gheet, Nabendu, Uma, Poonam, Sandeep, Priya). Ve svém krámě byl při loupežném přepadení také již několikrát postřelen, ale jak on říká: "Každá kulka je jako čestné vyznamenání".

Abe Simpson

Děda Simpson je senilní stařík a otec tří dětí (Homera, Herberta a Abbie). Do jeho paměti se vryly snad všechny události z jeho mládí i následujícího života, a tyto zážitky s oblibou vypráví svým bližním. Dokáže však znudit a uspat kromě ostatních i sám sebe. Bojoval v různých válkách a procestoval mnoho světových lokalit.Je plešatý, jeho obličej pokrývají vrásky a na nose mu sedí brýle. Každý správný fanoušek si pamatuje scénu z filmu, kdy v kostele předpověděl zkázu, kterou způsobí Homer. Abeovy hlášky jsou unikátní, často je k smíchu jeho zapomnětlivost a tlachání s přáteli z domova důchodců. Tam ho strčil Homer, protože pro něj byl v domě jen přítěží.Abe má (ne)štěští na vztahy. Seznámil se například s ženou jménem Bea, která však zemřela, nebo se Zeldou, které však šlo jen o to, jaké má auto. Jednou se pustil do vztahu i s Margeinou matkou Jacqueline.

Vočko Szyslak

Vočko Szyslak je vzhledem odpudivý barman hospody "U Vočka", který vystudoval Swigmorevskou univerzitu. Vášnivě miluje Marge a vždy, když ta se s Homerem pohádá, Vočko přicupitá a pokouší se dostat šanci. Když se mu nelíbí, jak se u někdo zle chová, vytáhne svou oblíbenou brokovnici a začne vyhrožovat. Nesnáší když mu někdo zavolá a shání se po lidech jako jsou: Jsem Bejk, Olí ZnuSiNudle, Vilém Rouši a další.

Ned Flanders

Ned je Homerův soused, který miluje slušnost, víru v Boha a Springfieldský kostel, do kterého chodí každou neděli. Má zesnulou manželku Maude a dva syny - Roda a Todda. Živí se jako prodavač v Levóriu, kde prodává věci pouze pro leváky. Když se zjistilo, že mu je už neuvěřitelných 60 let, přišlo se také na to, že si nikdy neužil pořádnou zábavu. Proto se v jedné epizodě s Homerem vydal na cestu do Las Vegas, aby si projednou něco užil. V opilosti se tam oženil a spolu s ním i Homer. Své nové manželky však brzy opustili.

Charles Montgomery Burns

CM Burns je velice starý majitel springfieldské jaderné elektrárny. Je strašně lakomý a ostatní lidé jsou mu úplně u zadku. Nesnáší děti a jeho nenávist ke všem je mu opětována. K Homerovi byl například štědrý jen proto, že si myslel, že je to knedlíček. Monty chodí obvykle v zeleném obleku a kalhotách. V seznamu jeho chorob byste mohli listovat delší dobu, pan Burns je tedy křehký jako malé dítě. Může ho odnést vítr, může být poražen mravencem, nedokáže otevřít čínské "štěstíčko", neunese dopis, zubní pasta je těžší než on sám. Neobejde se bez svého pobočníka Waylona Smitherse, který mu obstarává všechny důležité potřeby. Montyho poznávací znak je sepnout ruce a říci: ,,Znaměnitě!"

Julius Dlaha

Julius Dlaha je doktor, který se zasměje skoro každé větě, kterou povíte. Miluje peníze a pacienty, kteří nezaplatí z nemocnice nepustí, dokud se neprokáží alespoň nějakým pojištěním. V Americe ho mluví Harry Shearer a u nás Bohuslav Kalva. Zajímavostí je, že v originální verzi se jmenuje Dr. Julius Hibbert.

Šáša Krusty

Šáša Krusty je ten, kdo baví springfieldské děti ve své show. Nebojí se tu všelijak ztrapnit svého kolegu Leváka Mela a také má v oblibě předvádět různé grimasy. Krustyho otec je Žid, stejně jako on sám. Má také dceru Sophii. Šáša se nebrání různým omamným látkám a má rád zapalování cigaret penězi. Přebýval jednu dobu u Simpsonových, což potěšilo Barta, neboť je jeho zarytým fandou. Jeho klasická hláška je ,,Hey Hey!" Když ji vyřkne, všechny děti se popadají za břicho (většinou). Krusty má svůj fast food Šáša Burger, kterému taky dělá reklamu. Po natočení propagace však svoje sendviče bez otálení vyplivne.

Milhouse Van Houten

Milhouse je nejlepší Bartův kamarád, který má modré vlasy a červené brýle. Svých rozvedených rodičů (Kirka a Luan) je jediným dítětem. I když mu je deset, je velmi slabý a počůrává se. I přes své odpudivé vlastnosti se však snaží sbalit Lízu.

Clancy Wiggum

Šerif Wiggum je obézní hlava springfieldské policie, která "dává pozor" na pořádek. Nejradši je však zalezlý u sebe v kanceláři na policejní stanici, kde sleduje televizi a upíjí kafe. Mezi jeho pomocníky (strážníky) patří Eddie a Lou.

Jeff Albertson

Jeff "komiksák" Albertson je tlustý samotářský sběratel komiksů, baseballových kartiček a divák všech různých seriálů a filmů. Často ho můžete vidět v jeho obchodě Android´s Dungeon, kde zmíněné komiksy prodává. Některé ale za neuvěřitelně přehnanou cenu.

Kent Brockman

Právě od Kenta Brockmana, moderátora zpravodajství Kanálu 6, se lidé Springfieldu dozvídají ty nejžhavější novinky nejen z města. Do svého pořadu SMARTLINE si vždy pozve nějakou osobu, kolem které se točí nějaká nová kauza. Kent je alkoholik, který má spoustu peněz a mnohdy i "nevymáchanou hubu". Stal se mj. už devátým člověkem, který přebýval v domě Simpsonových. Jeho největší nepřítel je Arnie Pie, se kterým se mnohdy pohádá i během přímého přenosu.

Tento článek je převzatý ze stránky: www.simpsonovi.comics.cz

Dabing

13. května 2009 v 16:12 | Kájuše |  Simpsnonovi
Hlavní role
HomerVlatimil Zavřel - od 13. série
Vlastimil Bedrna - od 1. série
Dan Castellaneta
BartMartin DejdarNancy Cartwright
MargeJiří LábusJulia Kavner
LízaHelena ŠtáchováYeardley Smith

Vedlejší role
Abe SimpsonDalimil KlapkaDan Castellaneta
ApuVítězslav BouchnerHank Azaria
BarneyMiroslav SaicDan Castellaneta
Brockmen KentVladimír FišerHarry Shearer
BurnsBedřich ŠetenaHarry Shearer
Dlaha (doktor)Bohuslav KalvaHarry Shearer
Flanders NedJiří HavelHarry Shearer
FrinkPavel TesařHank Azaria
KarlJaroslav HorákHank Azaria
komiksákStanislav LehkýHank Azaria
KrabappelováBlanka ZdichyncováMarcia Wallace
KrustyJiří BruderDan Castellaneta
LennyJosef CardaHarry Shearer
Levák BobJaromír MedunaDan Castellaneta
LovejoyRoman MihinaHarry Shearer
ManjulaKlára SedláčkováJan Hooks
MilhousePavel TesařPamela Hayden
MolemanZdeněk ŠtěpánDan Castellaneta
OttoMartin JanoušHarry Shearer
PattyZdeněk ŠtěpánJulia Kavner
QuimbyJan HanžlíkDan Castellaneta
SelmaJaroslava KretschmerováJulia Kavner
SkinnerDalimil KlapkaHarry Shearer
SmithersMojmír MaděričHarry Shearer
Tlustý TonyZdeněk HessJoe Mantegna
VočkoJan VondráčekHank Azaria
WiggumBohdan TůmaHank Azaria
Willie (školník)Zdeněk HessDan Castellaneta

Tento článek je zkopírovaný ze stránky: www.simpsonovi.comics.cz

Homer Simpson

12. května 2009 v 21:25 | Kájuše |  SimpsnonoviPovolání: Animovaná postavička
Věk: 53
Datum narození: 12. 05. 1956
Místo narození: Springfield, USA
Znamení: Býk aktuální horoskop »

Životopis

Homer pracuje v atomové elektrárně, kterou vlastní C. M. Burns. Dříve dokonce kanárek pana Burnse jak bylo objasněno v jedné z epizod, ale rozhodně ji řídí onen stařík. Zpět k Homerovi. Je ho místo je v sektoru 7G, kde místo, aby pracoval, jí a spí, občas něčím polije přístrojovou desku před sebou. Název jeho pozice je "bezpečnostní technik". I přes tento pracovní post je v hierarchii společnosti až pod uranovou tyčí, která, jako ostatně všichni zaměstnanci až na Homera, dostala vyznamenání "Employee of the week" (zaměstnanec týdne).

Dále pracoval v mnoha a mnoha zaměstnáních, většinou však sám za sebe. Jako třeba pluhař (epizoda Pan Pluhař s02), zpěvák (epizoda Homerovo pěvecké kvarteto s05), strážce zákona ("Springštít") (epizoda S Homerem přijde zákon s13), maskot (epizoda Homer maskotem s02), nebo "Pivní baron" (epizoda Homer versus 18. doplněk ústavy s08).

Hlášky z filmu:
Tom Hanks: Tom Hanks vám vzkazuje, až mě někdy potkáte na ulici, nechte mě být.

Ned Flanders: Bere tě tvůj táta někdy na ryby?
(Bartovi se vybaví vzpomínky na rybaření.)
Bart Simpson: S váma bych šel na ryby asi radši.

Bart Simpson: To je nejhorší den v mým životě.
Homer Simpson: Zatím ten nejhorší.

Marge Simpsonová: Nejsladší pusa v mém životě.
Homer Simpson: Zatím nejsladčí.
Homer Simpson: Hele, co je to s tebou?
Bart Simpson: Chceš to opravdu vědět?
Homer Simpson: No samozřejmě, co bych to byl za tátu, kdyby mě nezajímal... Čuník v čepici!
Abraham Simpson: Ten bláznivej dědek v kostele měl pravdu!

(Na cestě autem z kostela.)
Homer Simpson: Dobře, kdo chce vafle?
Aberham, Bart a Lisa Simpsonovi: Já chci, já chci, já chci!
Marge Simpsonová: Tak počkat, a co bude s dědou?
Bart Simpson: Já si dám se sirupem!
Lisa Simpsonová: Já s jahodami!
Marge Simpsonová: Něco se mu přeci přihodilo.
Homer Simpson: Já ti řeknu, co to bylo. Někdo tu měl menší záchvat senility, ale neměl strach, protože mi ho máme rádi... A díky němu máme nový koberec. (Homer políbí Aberhama na čelo.)
Marge Simpsonová: Jaký má smysl, chodit každou neděli do kostela, když ignorujeme, že někdo z našich blízkých, prožije skutečné náboženské osvícení. Že, dědo?
Aberham Simpson: Já chci na vafle teplej banán.
Homer Simpson: K tomu nemám co dodat.
Marge Simpsonová: Ale já ještě neskončila. (Homer zaparkuje auto. Rozčílená Marge a s ní zbytek rodiny opouští auto.)
Aberham Simpson: Počkejte, jsem stále v autě.
Homer Simpsons: No jo furt.
(Homer se vrátí k autu, aby Aberhamovi pootevřel okýnko.)

(V kostele při mši.)
kněz: Nechte se osvítit světlem božím. Ať skrze vás promluví... duch svatý!
(Světlo boží začne zářit na Aberhama Simpsona.)
Aberham Simpson: Pohroma! Řítí se k nám strašlivá pohroma! A postihne tebe, tebe i tebe! I tebe! (Ukazuje na přítomné věřící včetně Marge.) Oh Danny! (Upadne na rudý koberec a začne se svíjet.) Lidé Springfieldu, slyšte varování! Zkroucenina, tisícero očí. Navěky v pasti!
Lisa Simpsonová: Tati, udělej něco!
Homer Simpson: V týhle Bibli nejsou žádný rady. (Zběsile listuje vBibli.)
Aberham Simpson: (Křičí.) Bojte se! Bojte se! Čas se krátí! EPO! EPO! EPO! Věřte mi! Věřte mi! (Opět upadne. Homer ho roluje do rudého koberce a spolu s ním ho odnáší z kostela.) Díky za pozornost.

(V kostele při mši.)
kněz: Dnešní kázání bude netradiční. Vyvolám totiž jednoho z vás. Ale no tak slovo boží přebývá v každém v nás, dejte mu volný průchod. Ať vaše duše...
Ned Flendrs: Já, já, já.
kněz: Co je, Nede?
Ned Flendrs: Hospodin mě nabádá, abych se k něčemu přiznal.
Homer Simpson: (tiše) Gay, gay, gay, gay...
Ned Flendrs: Jsem nesmírně hrdý na naší komunitu.
kněz: Někdo další?

(Simpsonovi se plíží do kostela.)
Marge Simpsonová: Nerada chodím pozdě.
Homer Simpson: A já zase sem. Nestačilo by, že se budu modlit jako o život, až na smrtelný posteli?
Marge Simpsonová: Homere, někdo uvnitř tě uslyší.
Homer Simpson: Jen klid, ti pobožní troubové jsou příliš zaneprázdněni svým modlením ke svému bohu.
(Otevírá dveře od kostela. Všichni přítomní věřící dotčeně pohledí na Simpsonovi.)

(Ve Springfildu se koná nedělní mše. Kostelem zní, na varhany hraný, Americký idiot: pohřební verze.)
kněz: Modleme se, za další rockovou skupinu, která nalezla smrt v našem městě. Pane, vyslyš naši motlitbu...

(Občané Springfieldu jsou na koncertě skupiny Green day, která hraje na plovoucím pódiu.)
Billie Joe Armstrong: Díky moc, že jste přišli. Hrajeme tady už tři a půl hodiny. A teď nám dovolte, abychom vám něco řekli o životním prostřední.
občané Springfieldu: Sklapni a hraj... radši zpívej... nepoučuj... (Hází po Green day odpadky.)
Mike Dirnt: My nepoučujeme!
Tree Cool: Ale ten sajrajt z vašeho jezera, nám rozpouští pódium. (Pódium se začne potápět.)
Lisa Simpsonová: Dotkli se palčivého tématu.
Vočko: Mě to nějak nepálí. (Popadne kámen a prohodí jej bubnem Tree Coola.)
Mike Dirnt: Pánové, bylo mi ctí s vámi tuto noc hrát. (Green day s pódiem mizí pod hladinou.)

(Simpsonovi na cestě do kostela.)
Marge Simpsonová: Nerada chodím pozdě.
Homer Simpson: A já zase sem. Nestačilo by, že se budu modlit jako o život až na smrtelný posteli?
Marge Simpsonová: On tak obrovské silo naplnil během pouhých dvou dnů?
Homer Simpson: Já mu pomoh.Tento článek je převzatý ze stránky: www.osobnosti.cz

Karel Gott

12. května 2009 v 20:52 | Kajuše |  KAREL GOTTPovolání: Zpěvák, herec
Věk: 69
Datum narození: 14. 07. 1939
Místo narození: Plzeň, Československo
Znamení: Rak aktuální horoskop »

Životopis

Karel Gott je jeden z nejvýznamnějších českých zpěváků, nejmenovaný král české pop music, jehož jméno už čtyři desetiletí zdobí přívlastek "Zlatý hlas z Prahy. Je jednou z největších legend české hudební scény celé historie a to jak moderní, tak klasické. Současně i jedním z nejvýznamnějších neanglicky zpívajících interpretů populární hudby také ve světovém měřítku a vlastně jediným českým zpěvákem, který se výrazně prosadil i v zahraničí. Neuvěřitelná byla a je jeho popularita, která zasáhla prakticky všechny generace a trvá bez větších výkyvů nebo přestávek už více, než 40 let. Na poli toho hudebního žánru jen těžko najdeme podobná srovnání - v tomto směru je opravdovým fenoménem. Gottovi však rovněž často bývá vyčítána jeho spolupráce s komunistickým režimem.

Dětství a mládí
Karel Gott se narodil 14. července 1939 v Plzni. V mládí toužil stát se malířem a po ukončení školní docházky se v Praze neúspěšně pokoušel o studium výtvarného umění. Když nebyl přijat, odešel do učení (ČKD) v oboru elektromontér. Během účňovských let se věnoval své druhé velké lásce - hudbě a zpěvu. V 50. letech příležitostně vystupoval zároveň jako zpěvák - amatér a účastnil se různých pěveckých soutěží. Poprvé na sebe upozornil už v roce 1957, tedy v době, kdy v Československu stále ještě doznívala éra swingu a rock´n´roll bylo možné slyšet snad jen v klubech (Akord klub, Reduta). U poroty sice zcela propadl, avšak dostalo se mu mimořádné nabídky na angažmá v pražských tanečních kavárnách, kde tehdy hrály k tanci ty nejlepší české orchestry (např. K. Krautgartner). Vedle svého zaměstnání v ČKD tak stačil ještě poloprofesionálně vystupovat jako zpěvák.

Počátky jeho působení
V roce 1958 získává první místo v soutěži amatérských zpěváků, ale teprve až v roce 1960 definitivně odchází z ČKD a věnuje se profesionálně již pouze zpěvu. Na pražské státní konzervatoři studuje až do roku 1963 operní zpěv u prof. Karenina (žáka nejslavnějšího ruského pěvce všech dob - Šaljapina) a do roku 1966 potom dálkově. První opravdové úspěchy ovšem nepřicházejí nijak rychle, u publika budí spíše smíšené a kontraverzní pocity, obecenstvo si těžko zvyká na jeho projev, který se zcela vymyká zažitým trendům v tehdejší taneční hudbě, která tehdy v Česku byla ještě i začátkem 60. let příliš ve stínu staré doby. Teprve až éra twistu v letech 1962 - 64 přinesla do české pop music výrazné oživení ze kterého vzešlo mnoho hvězd a hvězdiček, přestože drtivá většina z nich časem zapadla. Byla to však také šance, na kterou čekal i Karel Gott. Éra divadel malých forem, v nichž se rodila moderní populární hudba.

První úspěchy
V roce 1962 dostal Karel Gott nabídku na angažmá do toho nejslavnějšího, tehdy ještě nového divadla Semafor Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra. A právě tento fakt znamenal zásadní zlom v jeho karieře. Už v tomto roce díky duetu s Vlastou Průchovou "Až nám bude dvakrát tolik" zvítězil v rozhlasové hitparádě. V roce 1963 se jeho píseň "Oči sněhem zaváté", z autorské dílny Semaforu, stává doslova dynamitem, když je vyhlášena absolutně největším hitem roku. S mnohými dalšími hity se Karel Gott poprvé ocitá na samotném vrcholu a je vyhlášen Zlatým slavíkem 1963, což pro něho znamená doslova raketový start.

Americké angažmá
V roce 1965, po odchodu ze Semaforu zakládá se svými novými spolupracovníky textařem a skladatelem - bratry Štaidlovými vlastní divadelní scénu Apollo a stává se její hlavní hvězdou až do roku 1967, když je divadélko rozpuštěno a Karel Gott odchází na 7měsíční angažmá do Spojených států (Las Vegas). Končí tak éra začátku 60. let a také začátků Karla Gotta, doba prošpikovaná celou plejádou hitů, nastává čas odejít "na zkušenou".

Růst popularity
Koncem 60. let je už éra divadel malých forem a jejich písniček pryč, jejich největší sláva vzala za své. V pop music vzniká pozdější styl zvaný "střední proud" nebo-li "mainstream". (Rok 1967, kdy Karel Gott pobývá v USA je také na mnoho let už jediným rokem, kdy se podařilo jeho největšímu "rivalovi", Waldemarovi Matuškovi mu "ukrást" cenu Zlatého slavíka). Ze Spojených států se Karel Gott vrací jako úplně vyměněný, pryč je náhle ten poněkud nejistý, skromný mladík. Přichází úplně nový Karel Gott, dokonalý a sebevědomý profesionál, který o třídu převyšuje své kolegy. Po počátečních úspěších v USA, Kanadě, východní i západní Evropě, kde mu vychází jeho první (a hned zlaté !) album a kdy jeho jméno začíná zdobit ozdobný přívlastek "Zlatý hlas z Prahy", se s plnou vervou pouští do nové práce také na domácí scéně. Opět jsme svědky jednoho hitu většího než druhého, je tu doba slavné Lady Carneval. V tomto období pak popularita Karla Gotta dosáhla mezinárodního rozměru do té míry, že jí nebylo možné ignorovat. Nic na tom proto nezměnily ani srpnové události roku 1968 a nástup tzv. normalizace.

Zlatá éra Karla Gotta
V 70. a 80. letech pokračuje hvězdná dráha Karla Gotta lemovaná desítkami těch nejvýzamnějších ocenění, zlatých, stříbrných, diamantových a platinových desek, které sbírá doslova jako "na páse", včetně Zlatých slavíků. Vstupuje ve vrcholné formě doma, stejně jako jinde v Evropě, v zámoří i Asii, cestuje od jednoho konce světa ke druhému, svůj repertoár rozšiřuje prakticky na všechny žánry, od popu, před lidovky až po klasikou hudbu. Vydává jeden hit za druhým, jedno album stíhá druhé, stejně jako TV show, ale dokonce se objevuje i v několika celovečerních jak hraných, tak dokumentárních filmech.

V polovině 80. let popularita Karla Gotta v Česku i v zahraničí dosahuje vrcholu a kulminuje, na domácí scéně mu vůbec poprvé roste mohutná konkurence v podobě mladých zpěváků, která však jen nakrátko přerušuje dobu jeho kralování, a koncem 80. let ustupuje zpět. Mnozí upadli v zapomnění a tak je Karel opět na vrcholu. V roce 1989 slaví těsně před revolucí své 50. narozeniny, stává se pomalu zpěvákem v letech, který má ta nejlepší za sebou, neusiluje za každou cenu o první příčky v hitparádách mladých, naopak dává přednost pečlivějšímu a decentnějšímu výběru repertoáru před líbivostí.

Filmové písně
Nazpíval kromě jiných titulní písničku do české, německé i slovenské verze animovaného seriálu Včelka Mája (na hudbu skladatele Karla Svobody).

Zpíval jednu z melodií ve filmu Limonádový Joe aneb Koňská opera a ve filmu Tři oříšky pro Popelku zpíval píseň Kdepak ty ptáčku, hnízdo máš.

Zamýšlený konec kariéry
V roce 1990 se rozhoduje ukončit svoji kariéru a pořádá mamutí turné na rozloučenou po sportovních halách v Československu a Německu. Úspěch turné byl však tak velký, že své rozhodnutí přehodnocuje. Není pochyb o tom, že by změna politického režimu a nové možnosti, kdy většina "normalizačních" hvězd upadla v zapomnění, případně se začala věnovat podnikání, měla nějaký vliv na oblibu Karla Gotta. V roce 1992 se jeho album Když muž se ženou snídá stává nejprodávanější deskou roku (stejný úspěch slavil ještě v letech 1995 a 1997). Během 90. let se věnuje také stále víc své druhé lásce - malování a své obrazy mimořádně úspěšně vystavuje v Česku i v zahraničí. V obnovené anketě Zlatého slavíka "Český slavík" obsazuje v roce 1996 opět s velkým náskokem první pozici, kterou si drží dodnes (2005). Celou dekádu úspěšných 90. let završuje famózním koncertem ve Spojených arabských emirátech a v Číně před 600 miliony diváky Eurovize a v Carnegie Hall v New Yorku.

Na své dřívější úspěchy navazuje i v současnosti a nové příznivce si získává dokonce i mezi nejmladší generací, v době, kdy ty největší staré legendy zůstávají a nové hvězdy se mají teprve narodit.

Co se týče soukromí, tak je Karel Gott od 7.ledna 2008 manželem své dlouholeté přitelkyně Ivany Macháčkové s níž má dceru Charlotte Ellu a Nelly Sofii.Tento článek je převzatý ze stránky: www.osobnosti.cz